Секако треба да ги избегнувате: 5 грешки што ги правите кога имате алергија

Поленот и надворешните алергени како прашината може да го направат вашиот живот неподнослив ако направите грешки за кои не сте ни свесни.

Оваа ненамерна грешка ги прави вашите пролетни алергиски реакции многу полоши

Поминаа неколку денови откако дојде пролетта и покрај тоа што поголемиот дел од луѓето уживаат во топлото време и расцутената природа, оние што страдаат од алергија имаат голема мака.

Науката открива: Која е неочекуваната здравствена придобивка од грицкањето нокти?

Иако оваа навика не е добра за вашите прсти и кожа, постои една неочекувана придобивка од неа.

Ублажете ги симптомите на пролетните алергии со вкусно овошно смуди

Пијте го редовно и ослободете се од алергиите и сезонските настинки.

Немојте да ги игнорирате: 3 скриени симптоми на сезонските алергии

Сезонските алергии можат да го нападнат секого, секаде и во кое било време.

5 природни начини на кои можете успешно да се изборите со пролетните алергии

Дали сте знаеле дека токму природните продукти можат да ви овозможат совршена заштита од симптомите на алергија?

10 несекојдневни употреби на лак за нокти

Ова се 10 начини на кои можете да го употребите лакот за нокти за секојдневни работи и проблеми.

Како да ја преживеете сезоната на алергиите?

Наредниве неколку месеци ќе ви бидат тешки, па затоа прочитајте ги овие неколку совети кои можат барем малку да ви ја олеснат борбата со алергиите...

7 природни лекови против пролетните алергии

Пролетта е преубаво годишно време, но со себе носи и голем број алергии...

5 митови и вистини поврзани со сезонските алергии

Одвојте неколку минути и запознајте се со основните елементи на алергиите, неколку митови и вистини поврзани со нив, кои ќе ви бидат од голема корист...
Датум: 30 мар 2012
, Автор: