Нов тренд во исхраната: Хлорелата го презема тронот во светот на здравата храна!

Алгата хлорела е една од најстарите и најдобро истражувани организми на нашата планета, а сепак поголемиот дел од луѓето никогаш не слушнале за неа.

Најдобрите 5 трендови на здрава исхрана за 2016

Во продолжение погледнете ги најдобрите предвидувања во областа на исхраната за годинава.

Спирулина – Еликсир за добро здравје и убавина

Спирулината е едноклеточна слатководна алга која претставува извор на огромен број хранливи материи.
Датум: 22 окт 2015
, Автор:

Погледнете го морското полжавче кое може да врши фотосинтеза!

Ова слатко полжавче е едно од најретките видови кои вршат фотосинтеза. :)

Вистинско спа-уживање во Исланд

„Сината лагуна“ во Исланд е совршено место каде можете целосно да се опуштите и да заборавите на секојдневните обврски...