Како да го имате најдоброто лето дури и ако не одите на одмор?

Летото е најдобриот период да избегате од реалноста, да се спакувате и да заминете некаде. Но, не секој има такви планови.

Мислите дека сите бродови ви потонале? 26 начини да почнете повторно вистински да живеете

Откријте ги 26-те начини да воспоставите рамнотежа во вашиот живот, кога ви изгледа како животот да е премногу тежок и немате излез.

7 активности во Лондон што ќе направат да се чувствувате како член на кралското семејство

Членовите на кралското семејство се навикнати да го добиваат најдоброто од сè...

18 работи за коишто вреди да издвоите време

Постојат некои активности за кои сите би требало најдеме време.

10 мали и едноставни традиции што ќе го зближат вашето семејство

Кога правите нешта заедно со семејството, вие создавате пријателства и сеќавања кои ќе траат дури и во тешките периоди.

19 нешта што одвреме-навреме треба да ги направите и за себе

Почестете се со пенлива бања, масажа или друг вид активност што физички ќе ве опушти.

Што треба да проба вашиот хороскопски знак во 2018-та година?

Нешто што досега не сте го направиле, сега е време да го испробате.

4 секојдневни работи за коишто треба да одвоите време во вашиот натрупан распоред

Не велиме дека треба да ја организирате секоја секунда од денот, но вметнете ги следниве неколку активности во вашиот распоред.

7 работи кои би требало барем еднаш во животот да ги направите со вашата мајка

Време е да ја зајакнете врската и да ги освежите спомените со вашата мајка кои ќе ги памтите засекогаш.

Одлични рецепти за волшебна љубов: 10 работи кои треба редовно да ги правите со партнерот

Времето минува многу брзо, а кога сте во врска или во брак многу е важно да имате што е можно повеќе моменти поминати со партнерот во нежност и почитување.

7 бесплатни работи кои можете да ги правите со вашето дете на отворено

Во продолжение погледнете неколку предлози за оние денови кога ќе сфатите дека поминало многу време откако сте излегле на свеж воздух, а притоа не би сакале да трошите пари од заштедата за поголемите планови.

Изненадувачки, но и правењето ништо си има свои предности

Дали понекогаш си дозволувате да не правите апсолутно ништо? Денешната култура го гледа времето како луксуз кој е свет и кој мора постојано да биде исполнет, само за да не го потрошиме.