Прекрасната Адријана Лима ви открива: 10 совети за фитнес и убавина

Дури и со минимална шминка Адријана Лима изгледа прекрасно. Сепак, таа има долго искуство од кое научила неколку трикови кои со задоволство ги споделува со вас.

5-те девојки кои се прогласени за најсекси модели во 2014 година

Листа од „FashionTV“ која ги вклучува најжешките модели за оваа година...

Вежбите со кои Адријана Лима се врати во форма по бременоста

Адријана Лима ја воодушеви јавноста кога по само 8 недели од нејзиното пораѓање се појави повторно на пистата.

Одлични совети за убавина од Адријана Лима

Адријана Лима е една од најубавите жени во светот и со право се наоѓа помеѓу ангелите на „Victoria’s secret“. Токму затоа таа може да ви подели интересни совети за убавина.

„Жешки“ парфеми за Св. Валентин

Денот на вљубените само што не дошол, а вие немате никаква идеја што да ѝ поклоните на вашата партнерка? Ангелите на „Victoria’s secret“ се токму тука за вас!
Датум: 05 фев 2012
, Автор:

Адријана Лима повторно секси во новиот каталог на ангелите

Адријана Лима повторно докажува дека и после породувањето е вратена во топ форма и дека активно се враќа во полето на моделството.

Адријана Лима во нова секси фотосесија

Адријана Лима е повторно назад на сцената, откако од „Victoria’s Secret“ повторно објавија нејзина нова жешка фотосесија во долна облека.