автори | Кафе пауза

10 познати автори кои биле ужасни личности во приватниот живот

Професорите по македонски обично не зборуваат мрачната страна на овие луѓе, но нивните животи биле полни во валкани тајни.

Најлудите теории на заговор од светот на литературата

Со текот на времето луѓето изнесувале навистина чудни тврдења за книгите и за нивните автори.

Успешни женски автори чии дела вреди да се прочитаат

Доколку размислувате што да читате, земете ги предвид следните добитнички на награди за литература и нивните книжевни дела.

5 познати цитати од автори кои не ги кажале зборовите за кои им се дава заслуга

Ни криви ни должни, на овие петмина луѓе им се припишуваат цитати кои многу веројатно никогаш не ги изговориле или напишале.

Познати ѕвезди за кои не сте знаеле дека имаат напишано книга

Познатите холивудските ѕвезди и пејачите секогаш се обидуваат да бидат во центарот на вниманието на јавноста, па редовно експериментираат.