Ужегнатост | Кафе пауза

Во среда премиера на театарската претстава „Ужегнатост“ во продукција на „Артопија“ – Скопје

Претставата е работена по текст на чешкиот автор Иван Вискочил, а во режија на македонскиот театарски доајен Владимир Милчин.
Датум: 06 фев 2018
, Автор: