Тиндер | Кафе пауза

Тиндер сподели плејлиста за Денот на вљубените во која сигурно ќе уживате

Како што се ближи Денот на вљубените, Тиндер реши да сподели плејлиста со неколку од омилените песни на корисниците на Тиндер на глобално ниво.

Од шега на Тиндер до прв љубовен состанок на Хаваи: Дознајте зошто цел свет навива за Џош и Мишел!

21-годишната Мишел Арендас и 22-годишниот Џош Авсек никогаш се немаат запознаено во живо, но тие комуницираат на Тиндер од 2014 година, откако апликацијата ги споила како потенцијален пар.