За сите обожаватели на чоколадо: Персонализирани чоколатца кои предизвикуваат емоции

ЧОКОЛОГРАФИЈА – бренд или чоколадно изненадување како комбинација на чоколадо и фотографија која може да создаде персонално ремек-дело со висока резолуција наменето за секаква пригода.

1-za-site-obozhavateli-na-chokolado-personalizirano-chokolado-koe-predizvikuva-emocii-kafepauza.mk

Идејата за создавање на чоколографијата потекнува од Флорида, САД од 2003 година. Технологијата е уникатна, патентирана и овозможува печатење директно на површината на чоколадото (icing), создадена и патентирана од група научници од Њујорк која воедно претставува и најголема тајна на Чоколографија.

Се користат колоритни бои од органско потекло одобрени од Американската агенција за храна.

(FDA-AP-PROVED), безбедни за консумирање од најмала возраст, проследени со KOSHER сертификат.

2-za-site-obozhavateli-na-chokolado-personalizirano-chokolado-koe-predizvikuva-emocii-kafepauza.mk

Секоја замисла, идеја, желба (фотографија, порака, лого и сл.) на клиентот може да се испечати на чоколадо (чоколадна визит-карта, чоколадно лижавче во различни форми, чоколадно цеде, парички, колачиња…), без ограничување на количината.

Флексибилноста на технологијата овозможува печатење на лице место на настанот (on-site events – live печатење).

4-za-site-obozhavateli-na-chokolado-personalizirano-chokolado-koe-predizvikuva-emocii-kafepauza.mk

Овие интересни чоколатца може да ви ја направат секоја пригода позабавна, уникатна и поразлична, било да се тоа: родендени, презентации, промоции, семинари, манифестации, бизнис-промоции, маркетинг конференции, свадби, приватни забави…

Секое од нив е единствено и по нешто посебно…

3-za-site-obozhavateli-na-chokolado-personalizirano-chokolado-koe-predizvikuva-emocii-kafepauza.mk

Следете ги трендовите на модерното време и уживајте во оваа чоколадна бајка…

Ексклузивен франшизер на вкусните Чоколографи производи со единствената технологија во светот за печатење на чоколади во Р. Македонија и на Балканот е ПЕЧАТАРСКА КУЌА САНИКО. Следете ги на Фејсбук и контактирајте ги на cokolado@cokolado.mk.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Остави коментар