Штрудли Винчини – десерт за целото семејство

Кога се собира целото семејство на заеднички ручек, сервирањето на десертот е омилениот дел на сите во домот. А кога сме веќе кај десертот, на што прво помислувате? Кои се вашите омилени  вкусови кои совршено ви ја задоволуваат потребата за шеќер? Нам омилени ни се вкусните, меки штрудли на Винчини направени по традиционален рецепт. Штрудли со џем од смокви, џем од вишна или микс од овошје, десерт што го собира целото семејство на купче.

(1) Штрудли Винчини – десерт за целото семејство

Направени од врвни состојки, Винчини штрудлите се совршен десерт што се топи во уста. Семејно пакување кое нуди вкусно доживување, благодарение на врвниот процес на изработка. Македонскиот рецепт за штрудли е усовршен во фабриката Макпрогрес и така префинети и вкусни, штрудлите Винчини стигнуваат до македонските потрошувачи, како и до полиците во продавниците ширум светот. Тие се деликатесен десерт кој поради мекоста, фината текстура и неодоливиот вкус се еден од првите избори за македонските купувачи.

(2) Штрудли Винчини – десерт за целото семејство

Надополнете го вкусот на утринското кафе со ова вкусно задоволство и започнете го денот во добро расположение!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар