Подгответе ги вашите деца за училиште со повеќе стил, а помалку пари

Првиот училиштен ден – ух, ќе пројде и тоа чудо! Прво наставничката ќе ве гушне, бидејќи се знаете од средно, најверојатно ќе се сретнете и со некои соседи, пријатели, познаници и понекој роднина, среќни дека децата ќе ви учат во исто одделение. Како и да започне тој возбудлив ден и какви впечатоци и да носите од него, извесно е дека ќе го преживеете и тоа чудо.

(1) Подгответе ги вашите деца за училиште со повеќе стил, а помалку пари

Почетокот на наставата е голема возбуда и за децата и за родителите, а со училишните обврски треба да се донесат и многу одлуки околу училишната опрема, ранец, прибор, облека и сето она што е неопходно за секој ден. Училишната опрема никогаш не била толку разновидна, поволна и на дофат на рака, прибор, дополнителни реквизити и помошен материјал и огромен избор на гардероба што ќе им го разубави секојдневието.

(2) Подгответе ги вашите деца за училиште со повеќе стил, а помалку пари

Скопје сити мол сака да им овозможи на своите лојални потрошувачи сè што и самите посакуваат за своите најмили и во таа насока ја креираше големата училишна промоција „Колку грепки, толку петки“ со многу настани, подароци, активности и изненадувања, како и огромен избор на училишна опрема за сите возрасти, со нивните омилените бои, ликови и дезени.

(3) Подгответе ги вашите деца за училиште со повеќе стил, а помалку пари

„Со секое пазарување над 1.000,00 денари во локалите што учествуваат во кампањата, потрошувачот добива грепка во која се кријат многу подароци и изненадувања: Плејстејшн 4, велосипеди, ваучери од книжарница Икона, училишни ранци, несесери и училишни комплети. Во фотокорнерот „И јас сум прваче“ родителите ќе можат да ги фотографираат своите првачиња од 1 до 4 септември, а за време на викендите во еду-корнерите од 12 до 14 и од 19 до 21 часот, децата ќе можат да прават забавни експерименти и да научат многу иновативни трикови. Ги поканувам сите да го посетат Скопје сити мол и да уживаат во пазарувањето и наградувањето. И да не заборавам – секоја грепка е добитна“, изјави Дарко Панчевски од Скопје сити мол.

(4) podgotvete-gi-vashite-deca-za-uchilishte-so-povekje-stil-a-pomalku-pari-www.kafepauza.mk

Со изборот на омилениот училиштен прибор, подароците и атмосферата во Скопје сити мол за време на училишната промоција „Колку грепки, толку петки“ учениците ќе имаат незаборавни искуства и позитивен поттик за одличен старт на училишната година, со омилената опрема и облека, со повеќе стил, за помалку пари.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар