Омилените пуканки Opss се вкусен и здрав домашен производ

Омилените пуканки Opss се вкусен и здрав домашен производ

Во тренд со нутриционистичките правци пуканките кои се изготвуваат од пченка се препорачани од сите експерти за здрава храна како за деца така и за возрасни. Во домашен амбиент, на кино, во друштво, пуканките прераснаа во синоним за социјален момент, друштво и уживање.

3-omilenite-pukanki-opss-se-vkusen-i-zdrav-domashen-proizvod-kafepauza.mk

Но, оние што ги пробале вкусните, крцкави и свежи пуканки Opss не остануваат рамнодушни. Свежината, крцкавоста, вкусот го прават овој производ незаменлива вкусна и здрава грицка.

Пуканките Opss ги произведува домашна компанија од Гостивар McRobin, која е добро позната по својот бренд на здрави и вкусни смоки Chips King. Додека Chips King е омилената смока на најмалите, пуканките Opss стануваат омилени на сите.

2-omilenite-pukanki-opss-se-vkusen-i-zdrav-domashen-proizvod-kafepauza.mk

Пуканките Opss и смоките Chips King се македонски брендови кои фабриката McRobin од Гостивар ги произведува веќе 9та година. Компанијата има сопствен производствен погон, дистрибуција и извоз. Брои 40 вработени, и своите производи ги пласира на македонскиот пазар преку сите ланци на продажба.

Во последните години овие производи се извезуваат во некои земји од регионот: Косово, Албанија, БиХ, Грција, Бугарија и Романија.

1-omilenite-pukanki-opss-se-vkusen-i-zdrav-domashen-proizvod-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Остави коментар