Мебел од „Елит Софа“ кој ќе го разубави вашиот дом

Љубителите на квалитетен и удобен мебел ќе бидат воодушевени од моделите на гарнитури „Ашвил“ и „Седона“. Овие модерни гарнитури со италијански дизајн се дел од колекцијата на македонскиот производител на ексклузивен мебел „Елит Софа“.

Мебел од „Елит Софа“ кој ќе го разубави вашиот домМебел од „Елит Софа“ кој ќе го разубави вашиот дом

Моделите се инспирирани од врвната уметност на изработка и ексклузивните материјали кои се користат при конструкцијата и тапацирањето, а искусните италијански дизајнери ги наменуваат за дома или за во канцеларија.

Секое парче мебел се изработува во италијанска, чиста телешка кожа, или во неколку видови на мебел штоф, со што мебелот е лесно прилагодлив на буџетот, но и на вкусот, и овозможува да имате квалитетно парче мебел по најпристапна цена.

Мебел од „Елит Софа“ кој ќе го разубави вашиот дом Мебел од „Елит Софа“ кој ќе го разубави вашиот дом

Гарнитурите „Ашвил“ и „Седона“ на совршен начин го претставуваат беспрекорниот квалитет и вниманието посветено на детали, кои се очекуваат од еден врвен бренд.

Најдобро од сè е можноста гарнитурите да се прилагодат на просторот, па така, освен во облик на тросед, двосед и фотелја, можат да се изведат и различни аголни и „Г“ варијанти, согласност потребите на просторот.

Мебел од „Елит Софа“ кој ќе го разубави вашиот дом Мебел од „Елит Софа“ кој ќе го разубави вашиот дом Мебел од „Елит Софа“ кој ќе го разубави вашиот дом


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Остави коментар