Каролина Гочева и Дуке Бојаџиев – гости во новата „Eден на Еден“

Каролина Гочева и Дуке Бојаџиев – гости во новата „Eден на Еден“

Оваа сабота ќе гледаме ново супер издание на „Еден на Еден“. Гости кај Жаре ќе бидат едни од најдобрите македонски музички амбасадори во светот – Дуке Бојаџиев и Каролина Гочева, кои ќе го промовираат концертот „Дуке и пријателите“. Според најавата, покрај вообичаеното зезање од Жаре и неговиот монолог, ќе добиеме и многу интересни приказни од животот и кариерата на Дуке и Каролина, а богами ќе има и пеење.

Ја гледаме новата „Еден на Еден“ оваа сабота на Телма во 19:15ч.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар