Како звучат најпознатите детски евергрини после 20 години во божиќниот специјал на „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

Во недела во 18.50 часот на „Канал 5“ телевизија ќе имате можност да го погледнете божиќниот специјал со детски евергрини во најгледаното ток-шоу „Еден на Еден“.

Кои се, каде се и што прават девојчињата кои пред 15-20 години ги испеаја најпознатите детски песнички како што се: „Ех, тој Тоше“, „Дувна ветре развигорче“ и уште неколку други, ексклузивно во божиќниот специјал на „Еден на Еден“.

Да се потсетиме на едни убави и безгрижни времиња. Недела, 18.50 часот на „Канал 5“ телевизија.

Погледнете ја најавата.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар