Каја и Давид од емисијата „Горе-долу сите сме еднакви“ во нова потрага!

Каја и Давид од емисијата „Горе-долу сите сме еднакви“ во нова потрага!

Веруваме дека добро ја познавате емисијата на Ивце Пивце „Горе-долу сите сме еднакви“ што се емитува на Телма ТВ.

Каја и Давид од емисијата „Горе-долу сите сме еднакви“ во нова потрага!

Популарните и преслатки Давид и Каја, заедно со Ивце Пивце, викендов ја продолжија потрагата по откривање на тајната на возрасните – што го буди детето во нив?

Каја и Давид од емисијата „Горе-долу сите сме еднакви“ во нова потрага!

И овој пат, во рамките на уличната анкета со многу едноставно прашање „Што го буди детето во вас?“, десетици возрасни го привлекоа вниманието на посетителите на Градскиот парк, правејќи детски лудории.

Каја и Давид од емисијата „Горе-долу сите сме еднакви“ во нова потрага!

Погледнете ја и втората анкета на Давид и Каја и дознајте како „Моја Кравица“, за момент го разбуди детето кај возрасните!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар