Фото: Модерни станови со зелени декорации во Скопје!

Не секогаш сме во можност да престојуваме во природа, но денес благодарение на технологијата можеме природата и зелените површини да ги внесеме во нашиот дом или канцеларија! А со тоа, да внесеме хармонија во домот, и релаксирачки елементи кои ја смируваат нашата енергија, овозможуваат релаксација и опуштање по напорниот работен ден.

Фото: Модерни станови со зелени декорации во Скопје!

Тоа е и причината што во нашиот град сѐ повеќе успешни, урбани луѓе се одлучуваат во својот дом да внесат зелени декорации или вертикални градини направени од природни стабилизирани растенија, што подразбира аплициран мов, бршлени, листови, папрат и цвеќиња на дрвени панели, кои се поставуваат на кое било место во просторот. Тоа се декоративни растенија (100% природни, но не живи) кои се долготрајни, кои не бараат одржување, нахранување, наводнување ниту пак светлина. Треба само да се внимава да не се изложуваат на сончева светлина, ниту пак да се инсталираат над радијатори или под клима уреди.

Фото: Модерни станови со зелени декорации во Скопје!

Додадете природа и бои во Вашиот простор!

Изложеноста на зелени декорации ги зголемува креативноста и имунитетот за околу 50%! Вреди да се инвестира во него. Повеќе инфо на овој линк.

Фото: Модерни станови со зелени декорации во Скопје! Фото: Модерни станови со зелени декорации во Скопје! Фото: Модерни станови со зелени декорации во Скопје!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Остави коментар