Еден на еден: Ѕвездите од „Преспав“ се развеселија! (ВИДЕО)

На барање на гледачите, гости во најновата епизода од „Еден на Еден“ се актерите од серијата „Преспав“. Жаре ги угости: Вишиот инспектор Томе (Горан Стојановски) , Ула (Тијана Дапчевиќ), Марио (Васил Зафирчев)  и Талат (Дритон Вејсели) кои раскажаа разни анегдоти од снимањето на оваа серија.

Гостите играа разни игри, пееја песни од Џемо Биљбиљ, разговараа за тоа како ги одбрале да бидат токму тие во серијата, чија улога највеќе им се допаднала и уште многу други работи поврзани и неповрзани со „Преспав“.

Бидете оваа сабота во 19 и 15 часот пред малите екрани на телевизија „Телма“. Се гарантира добра забава и многу смеење во новата епизода од најгледаното македонско ток-шоу.

Погледнете накратко што ве очекува:


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар