Ноемвриска плејлиста на песни за вежбање што ќе ви го подигнат спортскиот дух

Најпопуларните песни за вежбање овој месец имаат малку необично темпо. Повеќето од нив се побавни од вообичаените песни за вежбање, односно ритамот им е со помалку од 100 битови во минута (BPM). Ова можеби ви звучи лошо, но вистината е поинаква. Овие песни се посебни не само поради темпото, туку и поради многу други работи.

Ноемвриска плејлиста на песни за вежбање што ќе ви го подигнат спортскиот дух

Без разлика дали ви треба ритам, мелодија или нешто сосема друго за да добиете мотивација, некоја од следниве песни сигурно ќе го подигне вашиот спортски дух. Пуштете ги звучниците на најгласно и почнете со вежбање!

Kelly Clarkson – „Love So Soft“ (130 BPM)

Maroon 5 & SZA – „What Lovers Do“ (110 BPM)

Pink – „What About Us (Madison Mars Remix)“ (125 BPM)

Sam Hunt – „Body Like a Back Road“ (99 BPM)

Camila Cabello & Young Thug – „Havana“ (105 BPM)

French Montana, Mariah Carey & Swae Lee – „Unforgettable (Remix)“ (99 BPM)

Michael Jackson – „Thriller (Steve Aoki Midnight Hour Remix)“ (125 BPM)

J Balvin & Willie William – „Mi Gente“ (105 BPM)

Imagine Dragons – „Thunder“ (84 BPM)

Lin-Manuel Miranda & Artists for Puerto Rico – „Almost Like Praying“ (95 BPM)

Доколку не ви е дојдено до вежбање моментално затоа што треба да полагате многу испити, слушнете ги следниве песни за полесно учење.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар