Најубавите песни од цртаните филмови на Дизни

Најубавите песни од цртаните филмови на Дизни

Цртаните на Дизни ќе се памтат засекогаш, а тоа е благодарение на одличните приказни, интересните ликови, фантастичната изработка и нормално песните кои толку грижливо се одбрани за секој филм. Оваа листа содржи еден мал дел од убавите песни кои ги карактеризираат цртаните на Дизни, а вие слободно дополнете не во полето за коментари.Најубавите песни од цртаните филмови на Дизни

 • Цртан филм: Аладин
 • Песна: A Whole New World
 • Година: 1992
 • Цртан филм: Малата сирена
 • Песна: Kiss the Girl
 • Година: 1988
 • Цртан филм: Покахонтас
 • Песна: Colors of the Wind
 • Година: 1995
 • Цртан филм: Кралот лав
 • Песна: Circle of Life
 • Година: 1994
 • Цртан филм: Тарзан
 • Песна: You’ll be in my heart
 • Година: 1999
 • Цртан филм: Кралот лав
 • Песна: Hakuna Matata
 • Година: 1994
 • Цртан филм: Мулан
 • Песна: Reflection
 • Година: 1998
 • Цртан филм: Убавицата и ѕверот
 • Песна: Beauty and the Beast
 • Година: 1991
 • Цртан филм: Кралот лав
 • Песна: Can You Feel the Love Tonight?
 • Година: 1994
 • Цртан филм: Книга за џунглата
 • Песна: The Bare Necessities
 • Година: 1967
 • Цртан филм: Херкулес
 • Песна: Zero to Hero
 • Година: 1997Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. Purple Reply

  Isto taka ubava e i pesnata od crtanot Anastasia – Once upon a December 🙂

 2. Jules Reply

  Исто така и Once upon a dream од заспаната убавица 🙂

 3. ане Reply

  The road to El Dorado е на Dreamworks , не на Disney.

 4. рибичка Reply

  Kiss the girl and Zero to Hero 😀

Остави коментар