Најстилските музички видеа на сите времиња

Музиката и модата честопати одат рака под рака, па затоа не е ни чудно што нè возбудуваат музичките видеа со уникатен стилски печат. Најстилските музички видеа на сите времињаЕве ги оние во кои стилот и оригиналностa се на прво место:

1. Madonna – „Vogue“

2. George Michael – „Freedom“

3. RuPaul – „Supermodel“

4. Robert Palmer – „Addicted to Love“

5. Michael Jackson – „Bad“

6. Cyndi Lauper – „Girls Just Wanna Have Fun“

7. Janet Jackson – „Love Will Never Do Without You“

8. Lady Gaga – „Bad Romance“

9. Right Said Fred – „I’m Too Sexy“

10. Gwen Stefani – „What You Waiting For“

11. Nirvana – „Smells Like Teen Spirit“

12. David Bowie – „Fashion“

13. Beyoncé – „Why Don’t You Love Me“

——————————————————————————————————————————————————————–

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар