Најинспиративните песни на сите времиња

Сите имаме по некоја песна која ја слушаме во моменти кога ни треба нешто ментално да нè подигне. Еве една подолга листа на инспиративни песни, песни кои нè поттикнуваат на некаква акција, кои нè потсетуваат на убавината на животот, песни кои ни го подигнуваат расположението кога ни е тоа потребно, кои нè потсетуваат кои сме и зошто сме. Тешко е да се изберат најдобрите помеѓу илјадниците песни со вакво дејство, но оние од оваа листа со сигурност имаат едно нешто заедничко – сите нè инспирираат да станеме подобри личности. Не заборавајте да ја надополните листата со некој ваш личен фаворит.Најинспиративни песни

Somewhere Over The Rainbow

Chariots of Fire

It’s a Beautiful Day

Walking On Sunshine

What a Wonderful World

It’s My Life

That’s What Friends Are For

Return To Innocence

Circle of Life

You Raise Me Up

True Colors

When You Believe

I Will Survive

I Dare You To Move

Hero

I Believe I Can Fly

Another One Bites the Dust

Holding Out for a HeroБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот

Поврзани содржини

 1. ..... Reply

  Lady gaga born this way ste ja zaboravile

 2. King B Reply

  Beyonce – Survivor; Listen; Halo.. da ne gi nabrojuvam drugite:)…

 3. Кристина Шумадиева Reply

  Првата песна е од талентираниот Хаваец Israel Kamakawiwoʻole, кој поради неговата тежина од 343 килограми го загубил својот живот на 38-годишна возраст, а на неговиот погреб присуствувале 10.000 луѓе.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Israel_Kamakawiwo%CA%BBole

 4. Martin Reply

 5. Didi Reply

  Mislam deka ima edna pesna sto ne postoi licnost koga ke ja slusne da ne pocustvuva pozitivna energija
  Pesnata se vika Pocket full of Sunshine od Natasha Bedingfield

 6. Mia Reply

  Show must go on…. !!!

 7. Ile Reply

  http://www.youtube.com/watch?v=SeCft3Gr8ds
  ako veke barate inspiracija 😀

 8. Антонио Reply

  Britney Spears – Everytime :((

 9. Lidija Reply

Остави коментар