Музика за сексуално уживање на св. Валентин

Слатките мечиња, перничките во облик на срце и куклите што се бакнуваат и велат: „I Love you“ веќе одамна станаа клише подароци за празникот на вљубените. Секој оној кој е вистински задоволен од својата љубовна врска, овој ден ќе го памети по магичните, љубовни моменти поминати со својот партнер, а не по подарок каков што има секој втор во градот. Ова не значи дека подарокот треба да го изоставите, туку да одберете нешто оригинално, што има симболично значење за вашата врска. Во комбинација со подарокот, изрежете едно цеде со овие секси песни според жанрот на музика кој го преферирате. Миризливи свеќички, заводлива музика и личноста која ја сакате е во вашите прегратки. Можете ли да посакате подобар начин за празнување на Денот на вљубените?Музика за сексуално уживање на св. Валентин

Рок плејлиста:

1. Kings of Leon – Sex on Fire

2. Red Hot Chili Peppers Blood Sugar Sex Magik

3. Muse – Hysteria

4. HIM – Wicked Game

5. The Subways – Rock ‘n’ Roll Queen

6. Def Leppard – Pour Some Sugar on me

7. Garbage – Queer
.

Сенузална плејлиста:

1. Justin Timberlake – What Goes Around…Comes Around

2. Fluke – Atom Bomb

3. Adele – Rolling in the Deep

4. Melanie Fiona feat. Busta Rhymes & Raekwon – Give it to Me Right

5. Madonna – Justify my Love

6. Rue De Soleil – Higher

7. Drill – What You Are
.

Брза плејлиста:

1. Flo Rida feat. Kesha – Right Round

2. Moby – Lift Me Up

3. The Chemical Brothers – Hey Boy Hey Girl

4. Nelly Furtado feat. Timbaland – Promiscuous

5. The Bravery – Ours

6. UNKLE – With You in My Head

7. Igor Garnier Feat. Minja – Be Allright


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Маја Reply

    Браво за rock листата! Ќе пали и на денови долго после Валентин 😉

Остави коментар