Есенски музички хитови

Да се потсетиме колку е убава и романтична есента, преку дел од најдобрите музички хитови…Есенски музички хитови

1. Frank Sinatra – September Song

2. Moody Blues – Forever Autumn

3. Guns N’ Roses – November Rain

4. Paolo Nutini – Autumn

5. Neil Young – Harvest Moon

6. U2 – October

7. Tom Waits – November

8. Eva Cassidy – Autumn Leaves

9. Ella Fitzgerald & Louis Armstrong – Autumn in New York

10. Green Day – Wake Me Up When September Ends


Бонус песни:

Willie Nelson – September Song

Nat King Cole – Autumn Leaves

The Kinks – Autumn Almanac

Neil Diamond – September Morn

Led Zeppelin – Ramble On

The White Stripes – Dead Leaves And The Dirty Ground

Manic Street Preachers – Autumn song

Yo la Tengo – Autumn Sweater

EKV – Jesen

Prljavo Kazaliste – Kise Jesenje


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар