Есенски музички хитови

Да се потсетиме колку е убава и романтична есента, преку дел од најдобрите музички хитови…Есенски музички хитови

1. Frank Sinatra – September Song

2. Moody Blues – Forever Autumn

3. Guns N’ Roses – November Rain

4. Paolo Nutini – Autumn

5. Neil Young – Harvest Moon

6. U2 – October

7. Tom Waits – November

8. Eva Cassidy – Autumn Leaves

9. Ella Fitzgerald & Louis Armstrong – Autumn in New York

10. Green Day – Wake Me Up When September Ends


Бонус песни:

Willie Nelson – September Song

Nat King Cole – Autumn Leaves

The Kinks – Autumn Almanac

Neil Diamond – September Morn

Led Zeppelin – Ramble On

The White Stripes – Dead Leaves And The Dirty Ground

Manic Street Preachers – Autumn song

Yo la Tengo – Autumn Sweater

EKV – Jesen

Prljavo Kazaliste – Kise Jesenje


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар