Џастин Бибер во малку поинакво светло: Слушнете ги неговите одлични гласовни способности

Џастин Бибер во малку поинакво светло: Слушнете ги неговите одлични гласовни способности

Ако сакате да имате пријател со гитара на вашата домашна задача, тогаш мораме да ви го препорачаме Џастин Бибер. Тој бил гостин на радиото BBC 1 во Лос Анџелес каде што бил 90 минути во живо, па откако вежбал малку јога за да се загрее, преминал на пеење од срце. Бибер направил комбинација од сопствени песни и акустични верзии од делата на Трејси Чепмен и Тупак.

Џастин Бибер во малку поинакво светло: Слушнете ги неговите одлични гласовни способности

Тој вели дека мајка му често му ја пуштала „Fast Car“ кога бил дете и дека тоа е една од неговите песни

Тој ја отпеа и „Thugz Mansion“ која на некој начин ја отсликува неговата емоционална состојба во текот на последнава година

Погледнете ги и останатите видеа и подгответе се да го доживеете овој бунтовник во едно сосема поинакво светло


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар