4 многу талентирани луѓе играат верзија на „Сол макарон“ додека истовремено пеат

4 многу талентирани луѓе играат верзија на „Сол макарон“ додека истовремено пеат

Ние ја игравме „Сол макарон“, тие ја играат „Patty Cake“

Што се случува кога ќе се спојат четворица многу талентирани музичари и игра од детството во која се плеска со рацете? Го добивате ова – еден од најневеројатните музички настапи кои некогаш сте ги виделе.

Иницијаторо на ова видео е продуцентот и режисер Курт Хуго Шнајдер кој собрал тројца свои пријатели со кои заедно го направил ова видео пеејќи ја песната „I’ll Think Of You“ додека истовремено сите плескаат и тропкаат со рацете. Најдобриот дел е што целото видео е снимено одеднаш, без грешка. Некои луѓе едноставно се родени со талент!

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар