12 музички изведувачи кои отворено ги мразат своите најголеми хитови

12 музички изведувачи кои отворено ги мразат своите најголеми хитови

Кога ќе слушнете некоја популарна песна, сигурно си помислувате дека артистот е презадоволен од себе. Но, не е секогаш така. Следнава листа ги содржи музичките изведувачи кои навистина ги мразат своите хитови. Некои од овие имиња и песни навистина ќе ве изненадат.

1. Мадона: Like a Virgin

(1)12-muzichki-izveduvach-koi-otvoreni-gi-mrazat-svoite-pesni-kafepauza.mk

Иако оваа песна е можеби најголемиот хит на Мадона, таа веќе е изморена од неа. Сепак Мадона направила и постигнала многу од тогаш, па не треба да нè чуди тоа што сака да ја остави оваа песна во минатото.

2. Oasis: Wonderwall

(2)12-muzichki-izveduvach-koi-otvoreni-gi-mrazat-svoite-pesni-kafepauza.mk

Ова е една од најпознатите песни од 90-тите, па навистина е чудно што нејзините креатори мразат сè поврзано со неа. Членовите на бендот имале многу несогласувања во минатото, но за едно се сложни – сите тие ја мразеле песната.

3. Лејди Гага и Бијонсе: Telephone

(3)12-muzichki-izveduvach-koi-otvoreni-gi-mrazat-svoite-pesni-kafepauza.mk

Иако двете пејачки направија огромен хит, Лејди Гага изјавила дека не можела да ја поднесе песната, ниту пак видео спотот.

4. Лорд: Royals

(4)12-muzichki-izveduvach-koi-otvoreni-gi-mrazat-svoite-pesni-kafepauza.mk

Оваа песна ја прослави Лорд. Иако можеби мислите дека е навистина горда на овој хит, таа всушност воопшто не ја сака. Дури изјавила дека песната ѝ звучи како здодевен рингтон.

5. Канје Вест: Gold Digger

(5)12-muzichki-izveduvach-koi-otvoreni-gi-mrazat-svoite-pesni-kafepauza.mk

Раперот изјавил дека никогаш не ја сакал оваа песна, но ја направил бидејќи знаел дека ќе заработи многу од неа.

6. Менди Мур: Candy

(6)12-muzichki-izveduvach-koi-otvoreni-gi-mrazat-svoite-pesni-kafepauza.mk

Можеби ја знаете како актерка, но Менди всушност била и поп ѕвезда. Нејзиниот прв сингл, Candy, бил успешен но ако ја прашате неа, навистина не ѝ се допаѓал.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар