Вкусно, здраво и веганско: Смуди од кафе, какао и урми

Петочно освежување

Вкусно, здраво и веганско: Смуди од кафе, какао и урми

Потребни состојки:
  • 230 милилитри кафе
  • Неколку урми, потопени во вода барем 2 часа
  • 180 милилитри млеко (кокосово или бадемово)
  • Прстофат екстракт од ванила
  • 1 лажица какао
  • Неколку коцки лед
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и матете на најголема брзина. Густината може да варира по ваш вкус.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар