Топла мока од карамела

Прекрасен напиток кој ќе ве загрее во овие студени денови…Топла мока од карамелаПотребни состојки:

  • 150 мл топло инстант кафе
  • 30 мл сируп од карамела
  • 20 мл чоколаден сируп
  • 50 мл млеко
  • шлаг

Начин на подготовка: Топлото кафе и сирупите од карамела и чоколадо помешајте ги и ставете ги на загреана рингла. Убаво мешајте ги додека состојките не се соединат. Згуснатото кафе сипете го во шолја, одозгора додадете го млекото, а декорирајте со шлаг и карамела.Топла мока од карамела
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар