Совршено пролетно освежување: Кафе со вкус на чоколадо и јагода

За будење на сите сетила!

Совршено пролетно освежување: Кафе со вкус на чоколадо и јагода

Потребни состојки:
  • 120 милилитри кафе
  • 20 милилитри ликер од јагода
  • 40 милилитри чоколаден ликер
  • Шлаг пена, за декорација
  • Свежи јагоди, за декорација
Начин на подготовка:

Комбинирајте ги течните состојки во шолја за кафе, добро измешајте и декорирајте со шлаг пена и свежи јагоди. Уживајте!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар