Розово лате за дамите што се вљубени во кофеинот

Малку поинакво кафе

Потребни состојки:
  • 100 милилитри млеко од соја
  • 1/2 кафена лажичка розова вода
  • 2 капки црвена боја за храна
  • 1 доза еспресо
  • Розови ливчиња
Начин на подготовка:

Подгответе го еспресото на вообичаениот начин. Ставете го млекото од соја во тавче и додајте ја розовата вода заедно со црвената боја за храна. Оставете да врие додека не добиете пена. Сипете ја мешавината во еспресото, а потоа со лажичка додајте ја и пената. Декорирајте со розовите ливчиња и сервирајте.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар