Пунч од кафе

Волшебен вкус кој ќе го воодушеви цело друштво…
Пунч од кафеПотребни состојки:

  • 2 кг сладолед од ванила, растопен
  • 2 л филтер кафе, оладено
  • 0,5 л млеко
  • 70 г шеќер
  • 1 суперна лажичка екстракт од ванила
  • 1 морско оревче
  • шлаг

Начин на подготовка: Кафето, млекото, шеќерот и екстрактот од ванила измешајте ги убаво и оставете ги да се ладат. Во голем сад за пунч ставете го сладоледот од ванила, врз него сипете ја мешавината која претходно ја направивте и нежно промешајте. Одозгора украсете со шлагот и изрендајте го морското оревче.Пунч од кафе


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар