Пијано кафе: Пијалак кој ќе ве освежи и загрее истовремено!

Ова лето пробајте една сосема нова напивка која ќе ви ги разбуди сите сетила. Станува збор за пијано кафе. Се подготвува многу лесно и едноставно, но препорачливо е да го пиете само за време на викендите. Изненадете ги вашите пријатели со ова необично кафе и направете им го попладнето позабавно.

Пијано кафе: Пијалак кој ќе ве освежи и загрее истовремено!

Потребни состојки:
  • Турско кафе
  • Ликер од чоколадо или орев
  • Сладолед од чоколадо или ванила
  • Шлаг
  • Малку бело или млечно чоколадо
Начин на подготовка:

Почекајте малку да се излади турското кафе и ставете го во чаша. Додајте ликер од чоколадо или орев по вкус. Ставете топка сладолед од чоколадо или ванила и добро промешајте. Украсете го кафето со шлаг и изрендајте малку бело или млечно чоколадо. Уживањето е загарантирано!

Доколку сте расположени за нешто поосвежително, пробајте го ова кафе со лимонада што ќе ве наполни со енергија.

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар