Ледени кафе коцки

За поинтензивен вкус на вашето омилено кафе…

Ледени кафе коцки

Време на подготовка: 3 часа
Потребни состојки:
 • 250 милилитри вода
 • 2 лажички инстант кафе
 • шеќер по вкус

Ледени кафе коцки

Начин на подготовка:

Во чаша или во некој друг сад измешајте ги сите состојки додека кафето и шеќерот не се растопат. Ладното кафе сипете го во калапи за мраз и ставете ги во фрижидер за длабоко замрзнување, барем 3 часа за коцките да се стегнат. Ставете неколку коцки во вашето кафе и уживајте.

Ледени кафе коцки

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. bubeto Reply

  super be 😀 😀

 2. А. Стоименов Reply

  Утре сабајле морам да пробам. 🙂

 3. bemii srcich Reply

  ova mora da se proba 😀 😀 xD

  • danChoo Reply

   da da hahaaha >D >D >D

Остави коментар