Ирско кафе (Irish coffee)

Богат и неодолив вкус кој секому би му се допаднал

Ирско кафе

Потребно време за подготовка: 5 минути
Потребни состојки:
  • 40 мл ликер од ирски крем
  • 20 мл ирско виски
  • 200 мл топло варено црно кафе
  • Шлаг пена
  • Морско оревче (по желба)
Начин на подготовка:

Во висока стаклена чаша за кафе, искомбинирајте ги  ликерот и вискито, а потоа додадете го топлото кафе. На врвот нанесете ја шлаг пената и морското оревче. Уживајте…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар