Барселонско топло чоколадо

Оваа комбинација од топло чоколадо и еспресо е најпопуларна во Шпанија!

barselonsko-toplo-chokolado-www.kafepauza.mk

Потребни состојки:
  • 150 милилитри зовриена вода
  • 50 грама темно чоколадо, изрендано
  • 300 милилитри млеко
  • 60 милилитри свежо подготвено еспресо
  • 30 грама незасладено какао во прав
  • 30 грама кафеав шеќер
  • 1 лажица изрендана кора од портокал
  • 30 грама шлаг пена
Начин на подготовка:

Ставете го исечканото чоколадо во зовриената вода и мешајте додека не се стопи. Додајте го млекото со следните 4 состојки на листата и оставете ги да повријат на среден оган, притоа мешајќи ги полека. Варете 5 минути или сè додека не се формираат балончиња на работ на тенџерето. Сипете ја смесата во 4 различни шолји, па поставете по 1 лажица шлаг пена над секоја од нив. Декорирајте со какао во прав, по желба.

Пробајте ја и оваа торта од кафе, чоколадо и лешници – совршена за најубавите моменти во вашиот живот!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар