ТВ серија: Од Лос Анџелес до Лас Вегас (LA to Vegas)

ТВ серија: Од Лос Анџелес до Лас Вегас (LA to Vegas)

ТВ серија за настаните што се случуваат во редовниот повратен лет од Лос Анџелес до Лас Вегас

ТВ серија: Од Лос Анџелес до Лас Вегас (LA to Vegas)Главни улоги: Дилан МекДермот, Ким Матула, Питер Стормар

Жанр: комедија

Креатор: Лон Зимет

Премиера: 2 јануари 2018

Број на сезони: 1

Времетраење: 20 минути

Јазик: англиски

Наша оценка: 7/10

Ваша оценка: 1 ѕвезда2 ѕвезди3 ѕвезди4 ѕвезди5 ѕвезди6 ѕвезди7 ѕвезди8 ѕвезди9 ѕвезди10 ѕвезди (1 гласа, просек: 10,00 од 10)
Loading...

 

Станува збор за комична ТВ серија што ги истражува животите на екипажот и патниците на редовниот викенд повратен лет од Лос Анџелес до Лас Вегас. Секоја епизода почнува со полетување на авионот во петок и завршува со враќање во недела. Можеби на прв поглед звучи малку ограничувачки и монотоно, но верувајте дека ќе се изненадите од материјалот што е достапен за обработка.

ТВ серија: Од Лос Анџелес до Лас Вегас (LA to Vegas)

Најдобриот дел од оваа ТВ серија е брилијантната динамика на карактерите во комбинација со урнебесните ситуации што настануваат во авионот. Водечкиот карактер, Рони, е стјуардеса со големи соништа. И иако таа се чувствува „заглавено“ во својата моментална работа, сепак е една од ретките што знае како да се справи со специфичните патници на овој лет. Таа е импулсивна и забавна, па затоа и ја прави целата серија многу поинтересна за гледање кога е присутна во кадарот. Од друга страна пак, еден од најлудите карактери е Капетанот Дејв (Дилан МекДермот), кој е полн со себе, најчесто под дејство на алкохол и секогаш расположен за споделување глупави шеги. Тој треба да лета со авионот, но повеќето од времето е поприсутен во патничкиот дел отколку во пилотската кабина, со оправдување дека машината е дизајнирана да лета сама.

ТВ серија: Од Лос Анџелес до Лас Вегас (LA to Vegas)

Иако овие два карактери најмногу се издвојуваат, целиот тим е одлично избран. Редовните карактери се надополнуваат едни со други, а „свежите“ патници воведуваат нешто уникатно и интересно во секоја нова епизода. На кратко, ако сте расположение за 20-минутно опуштање на мозокот и смеење на глупави шеги, тогаш без сомнение треба да ја гледате оваа серија.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар