Најочекуваните филмски продолженија за 2018 година

2018-та изгледа ќе ни донесе многу неверојатни филмски остварувања. Повеќето филмови се продолженија на хитови кои излегле пред некоја година, но има и такви кои оживуваат франшизи после многу години. Погледнете дел од најочекуваните филмски продолженија за 2018-та година.

1. Предаторот (The Predator)

Најочекуваните филмски продолженија за 2018 година

Четвртиот дел од серијалот ќе го опфаќа периодот помеѓу „Предатор 2“ (Predator 2) и „Предатори“ (Predators). Режисерот Шејн Блек се надева дека ќе им даде нов живот на овие филмови. Во главните улоги ќе ги видиме Бојд Холбрук, Оливија Мун, Киган Мајкл Кеј, Стрелинг К. Браун, Алфи Ален и Џејкоб Трембли.

2. Крид 2 (Creed 2)

Најочекуваните филмски продолженија за 2018 година

Првиот дел од филмот постигна неочекуван успех. Овој филм ја оживеа франшизата Роки која беше отсутна речиси 10 години. Во второто продолжение Мајкл Б. Џордан се враќа како Адонис Крид, а Силвестер Сталоне ќе го видиме во улогата на Роки Балбоа, но и како режисер.

3. Ноќта на вештерките (Halloween)

Најочекуваните филмски продолженија за 2018 година

Овој филм има потенцијал да биде „Војна на ѕвездите“ на хорор жанрот. Настаните во филмот се случуваат веднаш по класиката од 1978-ма година, а сите останати филмови од франшизата не се земени предвид. Џејми Ли Куртис се враќа во улогата на Лори Строуд за уште една битка со Мајкл Мајерс.

4. Битка за Пацификот: Побуна (Pacific Rim: Uprising)

Најочекуваните филмски продолженија за 2018 година

Вториот дел од познатиот филм на Гиљермо дел Торо конечно пристигнува во март. Дејството се случува 10 години по настаните од првиот филм со нова генерација ликови. Главната улога е синот на ликот на Идрис Елба од првиот дел. За жал, дел Торо не е вклучен во овој проект. Тој е продуцент, но режијата е на Стивен С. Денајт.

5. Ент-мен и Восп (Ant-man And the Wasp)

Најочекуваните филмски продолженија за 2018 година

Од сите филмови на Марвел кои треба да излезат оваа година, овој е најмалку очекуван. Но, може да заврши како еден од најзабавните летни филмови. Вториот дел ќе ја продолжи авантурата на Скот Ленг кој се обидува да пронајде рамнотежа помеѓу животот како суперхерој и татко. Исто така ќе ја видиме Еванџелин Лили во улогата на Восп.

Продолжува на следната страница

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар