Копнеејќи по магијата на ѕвезденото небо

Што би правеле доколку сте мало девојче со огромна љубов кон астрономијата, но живеете во свет без ѕвезди? Веројатно би имале голема надеж и редовно би ја следеле ситуацијата во неуморно очекување на некаков знак на промена. Ова е тема на приказната во симпатичниот краток анимиран филм „Осветлување“ (Light Up).Копнеејќи по магијата на ѕвезденото небоВо животот често треба да бидеме упорни, да не се откажуваме и да веруваме во она што сакаме да ни се случи, дури и кога постојат сосема бледи знаци за тоа да се оствари. Но, ако се оствари, може да ни го промени животот засекогаш.

Филмот е креиран од двајца студенти од Белгија.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. wow Reply

    prekrasen animiran film …

  2. Натараџа Reply

    Оох..преубаво!

Остави коментар