Филмски викенд: 5 одлични филмови од различни жанрови‏

Доколку сте расположени за добар филм викендов, тогаш погледнете ги следниве 5 предлози од различни жанрови кои без сомнение одлично ќе го исполнат вашето слободно време.

1. Брзи и бесни 7 (Furious 7)

(2) Филмски викенд: 5 одлични филмови од различни жанрови‏Главни улоги: Вин Дизел, Пол Вокер, Двејн Џонсон

Премиера: 3 април 2015

Жанр: акција, криминал, трилер

Кратка содржина: Декард Шо бара одмазда против Доминик Торето и неговата фамилија за својот брат кој е во кома.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар