Филм: Враќање во Зомбиленд (Zombieland: Double Tap)

Филм: Враќање во Зомбиленд (Zombieland: Double Tap)

Талахаси, Вичита, Колумбус и Литл Рок се борат со зомбиња во потрага по нов безбеден дом

Режија: Рубен Флеисчер

Улоги: Зои Деуч, Абигејл Бреслин, Ема Стоун

Времетраење: 159 минути

Премиера: 18 октомври 2019

Јазик: англиски

Жанр: акција, комедија, хорор

Наша оценка: 7/10

Ваша оценка: 1 ѕвезда2 ѕвезди3 ѕвезди4 ѕвезди5 ѕвезди6 ѕвезди7 ѕвезди8 ѕвезди9 ѕвезди10 ѕвезди (Нема гласови)
Loading...

 

Дејството се случува неколку години по настаните од првиот филм, повторно соединувајќи ги сите четири главни ликови од оригиналната екипа заедно со нови карактери што без сомнение внесуваат свежина во продолжението. Приказната повторно се врти околу Талахаси, Вичита, Колумбус и Литл Рок – неочекувана група странци кои стануваат семејство во првиот филм.

Во годините што изминале, тие успеале да го најдат својот пат до Белата Куќа, ги расчистиле сите зомбиња, поставиле барикади и живееле во мир и тишина на местото што некогаш му припаѓало на претседателот. Литл Рок, која скоро ги надминала тинејџерските години, има убава татко-ќерка врска со Талахаси, а Кулумбус и Вичита се во вистинска благосостојба спиејќи во спалната на Линколн.

Но, откако Кулумбус ќе ја побара за жена Вичита, таа ќе се исплаши и ќе тргне во потрага по нов дом заедно со Литл Рок. Ова ќе започне низа настани полни со авантури што скоро ќе ја убијат цела група, како и секогаш досега, но и ќе ги доближи до други преживеани, за прв пат по многу време. Изгледа дека сите го бараат нивниот безбеден дом во кој ќе останат засекогаш…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар