Филм: Мажи во црно: Интернационала (Men in Black: International)

Филм: Мажи во црно: Интернационала (Men in Black: International)

Мажите во црно го имаат својот најголем предизвик досега – „крт“ во организацијата!

Режија: Ф. Гери Греј

Улоги: Теса Томпсон, Крис Хемсворт, Кумаил Нанџиани

Времетраење: 114 минути

Премиера: 14 јуни 2019

Јазик: англиски

Жанр: акција, авантура, комедија

Наша оценка: 7/10

Ваша оценка: 1 ѕвезда2 ѕвезди3 ѕвезди4 ѕвезди5 ѕвезди6 ѕвезди7 ѕвезди8 ѕвезди9 ѕвезди10 ѕвезди (1 гласа, просек: 3,00 од 10)
Loading...

 

Интересно е да се видат повторно заедно Теса Томпсон и Крис Хемсворт, и иако ги обожаваме овие актери и нивната одлична хемија на филмското платно, сепак ништо не може да ги замени оригиналните мажи во црно – Томи Ли Џоунс и Вил Смит. Идејата зад овој филм е одлична – првата жена што станува агент во познатата организација прави сè што може за да докаже дека е вредна за позицијата. Но, за жал, потенцијалот не е искористен. Приказната не е добро разработена, нејзиното развивање постојано губи тек и нема логика, а и навидум шармантниот, но всушност арогантен карактер на Хемсворт воопшто не помага.

Филмот ни ја раскажува приказната на Агентот М (Теса Томпсон), девојката што отсекогаш сонувала да работи за оваа организација. Како дете, таа имала посебна поврзаност со вонземниот живот, а денес е првиот женски Маж во црно. Таа ќе биде доделена на Агентот Х (Крис Хемсворт), познатиот шармер, и заедно ќе се упатат во Лондон за својата прва мисија. Но, кога многу познат вонземјанин ќе биде убиен и неговото супероружје украдено, тие мора да им се спротивставаат на сите шанси за да го најдат „кртот“ меѓу Мажите во црно.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар