11 ТВ серии што секоја жена треба да ги изгледа

Сериите земаат сè поголем замав и луѓето сè почесто уживаат во нив наместо во гледањето филмови. Секој знае дека во Холивуд доминираат мажите, но полека и жените почнуваат да го заземаат своето место, па се појавуваат сè повеќе ТВ серии и филмови наменети за жени. Погледнете ја оваа листа со ТВ серии кои секоја жена треба да ги изгледа.

1. Портокаловото е новото црно (Orange is the New Black)

(1)11-serii-koi-sekoja-zhena-treba-da-gi-izgleda-kafepauza.mk

Серијата почнува со поглед кон животот на Пајпер Чапман што треба да ја отслужи својата затворска казна. Но постепено, приказната се претовара во фантастичен ансамбл. Веќе никому не му е ни грижа за Пајпер! Поважни се другите жени во затворот кои се многу интересни и кои имаат навистина трогателни приказни за раскажување.

2. Широк град (Broad City)

(2)11-serii-koi-sekoja-zhena-treba-da-gi-izgleda-kafepauza.mk

Илана и Аби се прекрасно телевизиско дуо. Девојките имаат по дваесетина години и се впуштаат во случајни и диви авантури низ Њујорк, притоа обидувајќи се да научат како да бидат возрасни.

3. Девојките Гилмор (Gilmore Girls)

(3)11-serii-koi-sekoja-zhena-treba-da-gi-izgleda-kafepauza.mk

Оваа ТВ серија ќе ги стопли и најстудените срца. Во неа се истражуваат комплицираните врски помеѓу три генерации на жени. Ако тоа не ви го привлече вниманието, тогаш сигурно ќе ви се допаднат чудните и ексцентрични споредни ликови.

4. Бафи убиецот на вампири (Buffy the Vampire Slayer)

(4)11-serii-koi-sekoja-zhena-treba-da-gi-izgleda-kafepauza.mk

Ако не сакате фантазија, не дозволувајте насловот да ве измами. Да, Бафи секогаш убива вампири после училиште, но серијата е многу повеќе од тоа. Таа ги прикажува работите низ кои секој од нас поминува додека расте: Пронаоѓање себеси, пријателството и бурната врска со првата љубов.

5. Зборот на буквата Љ (The L Word)

(5)11-serii-koi-sekoja-zhena-treba-da-gi-izgleda-kafepauza.mk

Оваа серија е трогателен и искрен поглед кон женската сексуалност. Гледајќи ја серијата сигурно ќе почувствувате многу емоции. Во еден момент ќе плачете, а во другиот ќе се смеете на цел глас.

Продолжува на следната страница…

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар