100-те најдобри ТВ серии на сите времиња

51. „Изгубени“ (Lost), 2004 – 2010

52. „Личност од интерес“ (Person of Interest), 2011 – 2016

53. „24“ (24), 2001 – 2010

54. „Банши“ (Banshee), 2013 – 2016

55. „Менталист“ (The Mentalist), 2008 – 2015

56. „Тудорс“ (The Tudors), 2007 – 2010

57. „Дедвуд“ (Deadwood), 2004 – 2006

58. „Американци“ (The Americans), 2013 –

59. „Ова сме ние“ (This Is Us), 2016 –

60. „Калифорникација“ (Californication), 2007 – 2014

100-те најдобри ТВ серии на сите времиња

61. „Ѕвездени патеки“ (Star Trek), 1966 –

62. „Очајни домаќинки“ (Desperate Housewives), 2004 – 2012

63. „Борџија“ (The Borgias), 2011 – 2013

64. „Американска хорор приказна“ (American Horror Story), 2011 –

65. „Бафи, убиецот на вампири“ (Buffy the Vampire Slayer), 1996 – 2003

66. „Големи мали лаги“ (Big Little Lies), 2017 –

67. „Дердевил“ (Daredevil), 2015 – 2018

68. „Во брак со деца“ (Married with Children), 1986 – 1997

69. „Штети“ (Damages), 2007 – 2012

70. „Канцеларијата“ (The Office), 2005 – 2013

71. „Доктор Кој“ (Doctor Who), 2005 –

72.Прекрасни дами во боречки ринг“ (Glow), 2017 –

73. „Сексот и градот“ (Sex and the City), 1998 – 2004

74. „Два метри под земја (Six Feet Under), 2001 – 2005

75. „Девојките Гилмор“ (Gilmore Girls), 2000 – 2007

76. „Вистинска крв“ (True Blood), 2008 – 2014

77. „Одмазда“ (Revenge), 2011 – 2015

78. „Ја сакам Луси“ (I Love Lucy), 1951 – 1957

79. „Ангел“ (Angel), 1999 – 1994

80. „Тиранин“ (Tyrant), 2014 – 2016

100-те најдобри ТВ серии на сите времиња

81. „Како да се извлечеш неказнет за убиство“ (How to Get Away With Murder), 2014 –

82. „Забавен развој“ (Arrested Development), 2003 –

83. „Алф“ (ALF), 1986 – 1990

84. „Во едно далечно време“ (Once Upon a Time), 2011 – 2018

85. „Портокаловата е новата црна“ (Orange is the New Black), 2013 – 2019

86. „Смолвил“ (Smallville), 2001 – 2011

87. „Лук Кејџ“ (Luke Cage), 2016 –

88. „Бранители“ (Defenders), 2017

89. „Сечи докторе“ (Nip/Tuck), 2003 – 2009

90. „Нереално“ (UnREAL), 2015 –

91.Западен свет“ (Westworld), 2016 –

92. „Вирусот“ (The Strain), 2014 – 2017

93. „Девојки“ (Girls), 2012 – 2017

94. „Круна“ (The Crown), 2016 –

95. „Вистински детектив“ (True Detective), 2014 –

96. „Американска криминалистичка приказна“ (American Crime Story), 2016 –

97. „Плашете се од живите мртовци“ (Fear the Walking Dead), 2015 –

98. „Девицата Џејн“ (Jane the Virgin), 2015 –

99. „Крвната група“ (The Blood Type), 2017

100. „Шепнувач на духови“ (Ghost Whisperer), 2005 – 2010


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар