15-минутни вежби за цврсти стомачни мускули

Познатата фитнес-инструкторка Кит Рич вели дека доколку ги правите нејзините вежби, ќе почувствувате видливи резултати во намалување на вишокот сало околу стомакот и ќе ги зајакнете мускулите.

Вежбајте на отворено во зима без да посетите ски-центар

Зимата и снегот имаат и своја светла страна, па ако имате желба да спортувате на свеж зимски воздух, постојат повеќе начини како да ги потрошите калориите.

Како до рамен стомак за само 5 дена?

Доколку се чувствувате тешко и надуено, а се грижите како ќе изгледате во новата облека специјално купена за некој настан, вистинско време е да се посветите на создавање здрави прехранбени навики.

Лоши навики кои нè прават несреќни

Зошто на сите нам ни е тешко да преминеме преку лошите навики кои нè уназадуваат, ни ги рушат соништата, нè прават подебели и нè спречуваат да бидеме поедноставни и посреќни?

Со црвени чинии до помалку килограми

Јадењето во црвени чинии може да ни помогне во справување со вишокот килограми, покажува студијата на неколку германски и шведски научници. Според нив, силната црвена боја ни го убива апетитот...
Датум: 22 јан 2012
, Автор:

Еднодневна детоксикација во три чекори

Најмоќна алатка за прочистување на организмот е здравата исхрана. Со неколку лесно достапни овошја и зеленчук, можете да ги исфрлите сите токсини од телото, за само еден ден.
Датум: 21 јан 2012
, Автор:

Како да се ослободите од стресот во новата година?

Ако инкорпорирате барем една од следниве пет практични навики во вашето секојдневие, ќе се чувствувате хармонично и значително ќе го намалите вашиот стрес.

Дали хигиенски ги користите вашите контактни леќи?

Новото истражување покажало дека само 2% од луѓето кои носат леќи ги следат хигиенските правила...

Дали имате синдром на компјутерски вид?

Живееме во дигитален свет. Луѓето во просек поминуваат по 6 часа на ден пред некаков дигитален уред. Но, не мора целосно да ги исклучите уредите околу вас за да ги заштитите вашите очи.
Датум: 10 ное 2011
, Автор:

22 начини да бидете поактивни

Ова се 22 предлога кои можат да ви помогнат малку да се раздвижите и да си го подобрите целокупното здравје. Одберете неколку кои најмногу ви одговараат и применете ги.

Брзото возење велосипед го зголемува животниот век

Сите сме свесни дека возењето велосипед е одличен метод за слабеење и одржување на телото, но најновите истражувања докажале уште еден бенефит од овој вид вежбање.

Напијте се чаша здравје секој ден!

Прочитајте кои се предностите, а кои слабостите кај популарните пијалаци: кафе, чај, џус, газирани сокови и вода.