Мали трикови на големите готвачи: Со што да ги замениме јајцата во рецептите?

Што се случува кога брзате дома за да подготвите одреден оброк или десерт, но заборавате да купите јајца?

15 психолошки трикови што може да ви помогнат да ги избегнете незгодните ситуации

Овие корисни трикови ќе ви помогнат да ја процените ситуацијата подобро од кој било друг и да ги избегнете непријатностите на многу интересен начин.

Овие 5 видови храна го саботираат вашиот мозок

Сигурно сте ја чуле изреката „Ние сме она што јадеме“ - и бидете сигурни дека вашиот мозок се согласува со тоа.

Според психолозите, игнорирањето на соработниците може да ве направи попродуктивни

98% од работниците велат дека ја прекинуваат својата работа барем неколкупати на ден.

Феноменални трикови: Како да ја искористите старата козметика?

Сигурно ви се има случено да купите нов крем и да сфатите дека воопшто не ви одговара, па прочитајте неколку корисни совети како да ги искористите производите за убавина за други цели.

За една минута: Како да направите самопреглед на тироидната жлезда?

Тироидната жлезда е наречена енергетски центар на телото и е регулатор на работата на сите клетки во телото.

Како да го отстраните бигорот: домашни методи за чистење на електричниот бокал за вода

Бигорот во бокалот нема да направи проблем ако го отстранувате барем еднаш месечно.

Психологија на боите: Носењето на овие нијанси докажано го подобрува расположението

Многумина тврдат дека решението за подигнување на расположението во зима е во облеката со светли бои.

Зошто луѓето пијат и зошто се опијануваат: Како да пиете „паметно“ и до каде е границата?

Пиењето „во друштво“, по својата природа, не е проблематично. Но, треба да ја знаете границата и да престанете кога е доволно.

Идеи за уредување на кујната: Како да ги средите полиците и фиоките за полесно снаоѓање и готвење?

Кога немате доволно простор, организирањето мала кујна може да биде особен предизвик.

Еве зошто 40-тите се најтешките години за една личност: Дали е тоа почеток на нов живот или целосно уништување на стариот?

Постојат два многу значајни периоди во животот на човекот проследени со кризи, а нивниот исход може да влијае врз иднината.

Во 1995 година, Стив Џобс ја открил својата најважна работна навика: Ова ќе ви го промени животот!

И покрај сите тешкотии, проблеми и тешката борба против ракот, Џобс верувал дека за успехот е потребна само една работа, која што секогаш е поврзана со целта.