10 видови бакнежи и нивните значења

Сигналите кои партнерот ви ги пренесува преку бакнежот понекогаш можат да бидат збунувачки, па овие совети можеби ќе ви помогнат да ги одредите неговите чувства и намери...
Датум: 20 окт 2011
, Автор:

Создадете романтични моменти со вашиот партнер

Создавањето магични моменти во врската е нешто за кое секој партнер размислува, но ретко кој нешто презема околу тоа. Еве една мала листа на предлози...

Научно докажани начини да изгледате поатрактивно во машките очи

Истражувањата велат: носете црвено, смејте се на неговите шеги, замавнете со колковите, не држете строги диети...

7 лоши навики кои можат да ви ја уништат потенцијалната љубовна врска

За да не доживее вашата нова врска неславен крај обидете се да сфатите каде грешите и што можете да смените.

Покажете му на вашиот партнер дека искрено го љубите

За да не дозволите вашата врска неславно да заврши, имајте на ум дека сите односи помеѓу луѓето треба непрестајно да се негуваат за да можат добро да се развиваат.

Што ги возбудува момците?

Постојат работи кои, очекувано или сосема изненадувачки, делуваат возбудливо за многу мажи. Ако не знаете од каде да почнете, еве неколку идеи...
Датум: 05 мај 2011
, Автор:

7 мали нешта за покажување голема љубов

Малите нешта секогаш оставаат голем впечаток. Ова е листа на неколку мали, но значајни нешта кои можете да ѝ ги „подарите“ на партнерката правејќи таа да се чувствува посебно.

18 тајни што треба да ги знае секоја жена за подобар секс

Направивте романтична атмосфера. Ја заклучивте вратата од спалната соба. Му пративте на партнерот неколку флертувачки погледи... Секоја жена треба да ги знае тајните за подобар секс. Еве кои се тие...

Kако може да ти се допаѓа баш тој дечко?

Треба да сфатиме дека девојките не секогаш знаат што треба да се цени кај еден дечко. Затоа, оваа листа може да им помогне да донесат правилна одлука, истовремено помагајќи им на машките, полесно да ги освојуваат нивните срца.
Датум: 09 мар 2011
, Автор:

Жените знаат, мажите можат

Девојките побрзо созреваат и психички и физички. Но, што се случува кога и момците ќе станат зрели и возрасни?
Датум: 23 фев 2011
, Автор:

10 најчести недоразбирања помеѓу мажите и жените

Многу кавги помеѓу паровите потекнуваат од недоразбирања поради различниот стил на комуницирање. На пр., жените сакаат да разговараат за проблемите, а мажите мислат дека од нив се очекува да најдат решение.

Највредни подароци за партнерот во текот на годината

Подарувањето не треба да биде само за време на празници и слични поводи. Ни случајно не заборавајте...