За што најмногу лажат мажите и жените?

Жените коишто во минатото имале поголем број партнери со кои имале сексуални односи, на својот сегашен партнер никогаш нема да му ја признаат точната бројка...

Постигнете баланс во врската

За да успее една љубовна врска, неопходно е почитувањето и попуштањето, но пред сè балансирањето на работите...
Датум: 17 јул 2012
, Автор:

Како до совршена венчавка?

Од моментот кога се одлучивте за венчавка, па сè до големиот ден кога ќе кажете ДА, ви претстојат многу подготовки, желби, очекувања, барања, обичаи и адети. А воопшто не е лесно различните вкусови и желби да се спојат во едно...
Датум: 15 јул 2012
, Автор:

Жените се најсклони за секс авантури во текот на летото

Истражувањата покажаа дека младите девојки и жени се најмногу спремни за секс за една вечер и промена на неколку партнери во кус период кога се на одмор, далеку од својата комфорна зона.

Што партнерот повеќе посакува кај вас, задникот или градите?

Без разлика дали вашиот партнер е тип маж кој ве одмерува од глава до пети или пак од пети до глава, факт е дека во тој момент тој прави ментално скенирање на вашите убави делови од телото...

10 знаци дека се заљубувате во неа

Пријателите ви велат дека се променувате. Не грижете се, не е страшно, вие сте на чекор до заљубување.
Датум: 10 јул 2012
, Автор:

Зошто ги сакаме лошите момци?

Тие го имаат оној шмек на лош фраер, остар поглед на заводник, оставаат впечаток со своите движења и преовладуваат во друштвото, со други зборови, го освојуваат просторот околу себе...
Датум: 09 јул 2012
, Автор:

Старомодни правила за љубовните состаноци кои треба да ги следите

Во последните 50 години феминизмот, контрацепцијата и Интернетот поставија нови стандарди за љубовните состаноци. И додека многу работи се менуваат, некои правила сепак, остануваат непроменети.
Датум: 05 јул 2012

Најдобрата секс-поза за под туш

Пробајте ја оваа палава секс -поза која ќе веднаш ќе ви ја покрене самодовербата и ќе станете толку зависни од неа, што ќе посакате да ја правите одново и одново...

Внесете летна возбуда во вашата врска

Не дозволувајте да спласне возбудата во вашата љубовна врска, искористете ги благодетите кои ги носи летото...
Датум: 27 јун 2012
, Автор:

Митови и вистини за неверството

Еднаш неверен - секогаш неверен? Размислете подобро...

Дефинирајте го односот со партнерот

Сакате да го дефинирате вашиот однос со партнерот? Пред да започнете таков разговор, прочитајте го следниве совети и осигурајте се дека нема да бидете погрешно сфатени.
Датум: 21 јун 2012