10 најчести причини поради кои врските и браковите пропаѓаат

Никој не влегува во врска со надеж или очекување дека таа ќе се распадне. Но, факт е дека многу од врските не успеваат.
Датум: 18 фев 2013
, Автор:

Зошто мажите треба да гледаат романтични комедии?

Еве неколку причини поради кои е добро одвреме-навреме да попуштате и едноставно да ја гушнете партнерката и да уживате во некоја романтична комедија.
Датум: 14 фев 2013
, Автор:

Како да го преживеете Денот на вљубените ако сте сингл?

Наместо да тагувате што овој Ден на вљубените треба да го поминете сами, прочитајте како да го преживеете без многу мака и со главата горе:

Драги дами, дали сте подготвени да доживеете (к)оргазам?

Го знаете она убаво чувство кога вашето тело се облива со топлина, додека истовремено се распрснува на милиони мали парчиња, речиси парализирајќи ве од задоволство. Е сега замислете да го доживеете додека вежбате.
Датум: 07 фев 2013
, Автор:

Како делува нередовниот секс на здравјето?

Нередовниот сексуален живот не значи само суша на љубовно и сексуално поле, туку и потенцијален предизвикувач на низа проблеми.

Како да најдете баланс помеѓу вашите пријатели и партнерот?

Што треба да направите за да не ги изгубите пријателите во оној период кога вашето срце посакува да го поминува целото време со само една личност?

7 работи кои девојките не ги знаат за момците

Дали девојките се добро запознаени со некои работи поврзани со момците? Еве што потајно признаваат припадниците на „погрубиот“ пол.
Датум: 29 јан 2013
, Автор:

Лекции кои ги научивме од „Сексот и градот“

Овие четири жени оставија голем впечаток кај љубителите на серијата и влијаеа на нашето размислување за одредени теми во љубовта.
Датум: 19 јан 2013
, Автор:

Што се случува во машкиот мозок и како тој функционира?

Зошто не го спуштаат капакот од ВЦ-школката? Зошто толку се опседнати со своите коли? Дали можат да имаат одличен секс, но да не размислуваат за каква било иднина со девојката?
Датум: 02 јан 2013
, Автор:

Што треба секоја жена да знае за љубовта до 30-тата година?

Љубовните врски на позрели години, носат поинакви очекувања и поинакви лекции за љубовта. Ова се нештата кои секоја жена би требало да ги знае за љубовта до 30-тата година од својот живот.
Датум: 22 дек 2012
, Автор:

Женски очекувања: Каков треба да биде совршениот маж?

Најновото истражување покажува дека она што жените го бараат кај еден маж, се менува со текот на годините, па така совршениот маж постои, но е различен во различни периоди од животот.

12 знаци дека станува збор за секс, а не за врска

Секако дека вие ја имате слободата да одлучите каков ќе биде вашиот однос со одредена личност. Но, не би смееле да се залажувате дека станува збор за врска кога не е.
Датум: 15 дек 2012
, Автор: