За и против на првиот состанок

Првиот состанок е секогаш предизвик. Ова се работите на кои треба да внимавате со цел да оставите добар впечаток.
Датум: 24 апр 2012
, Автор:

Секс-факти поврзани со мажите

14% од женетите мажи, барем еднаш во животот имале сексуален однос со друг маж.

Конвенција за повредените во љубовта

Оние кои никогаш не биле повредени во љубовта никогаш не ќе можат да кажат: „Го живеев животот“. Затоа што никогаш не го живееле.

Неколку совети за одржување на цврстината на вашата врска

Неколку начини кои барем ќе ви пружат мала помош при враќање на довербата, љубовта и забавата помеѓу вас...

Пријателството со бенефиции – добро или лошо?

Дали одобрувате пријателство „зачинето“ со повеќе забава? Зошто и како оваа појава стана толку популарна?
Датум: 09 мар 2012
, Автор:

10 знаци дека почнувате да се заљубувате

Кога пупките се расцветуваат и природата зеленее, изгледа и нашето срце почнува побрзо да чука. Ако почнаа да ве наросуваат романтични чувства, ова се 10-те симптоми по кои ќе познаете дали сте заљубени.
Датум: 07 мар 2012
, Автор:

Како до успешно пријателство помеѓу машко и женско?

Ако мажите беа од Марс, а жените од Венера, тоа би можело да објасни неколку општопознати стереотипни сфаќања за машко-женското пријателство.

10 научни истражувања кои ќе ве натераат да размислите за вашата врска

Интересни истражувања потврдени од научниците, за кои не би помислиле дека се вистинити и кои ќе ве натераат повторно да размислите за вашата врска...
Датум: 02 мар 2012

Не влегувајте во врска за која не сте подготвени

Врските се одлична работа, си наоѓате некој со кого ќе го пополните времето резервирано за нежности и љубов. Сепак не влетувајте во врска доколку не сте подготвени...
Датум: 01 мар 2012
, Автор:

Разбудете ја романсата со сите пет сетила

Дали чувствувате дека вашата врска ја губи романсата? Тоа би можело да се случи доколку вие и вашиот партнер меѓусебно не си ги поттикнувате сетилата. За среќа, тоа може лесно да се поправи.
Датум: 21 фев 2012

Креативни состаноци за Денот на вљубените

Секоја година за 14-ти февруари се случува истото. Секој пар си има своја традиција... Некои одлучуваат да останат дома гледајќи романтичен филм, други излегуваат на романтична вечера, трети не му придаваат големо значење...

Како да го украсите домот за Свети Валентин?

За да го направите вашиот дом попривлечно и поромантично место, треба да ги задоволите вашите сетила. Еве неколку совети како вашиот дом да се претвори во едно сензуално место за Денот на вљубените...
Датум: 08 фев 2012