270 секунди до поисполнет брачен живот

Прочитајте ги 3-те правила кои мажите треба да ги применуваат на своите сопруги за поисполнет брачен живот.

Дали е можно да сте вљубени во две личности истовремено?

Дали љубовта претставува целосна физичка и психичка посветеност на една личност кон друга, или чувствата се неограничени ресурси, така што е возможно да се сакаат две личности истовремено?
Датум: 03 окт 2012
, Автор:

Препознајте го верниот маж

Дали понекогаш посакувате да постои формула за полесно препознавање на верноста кај мажите? Иако не постои 100% гаранција за такво нешто, сепак одредени карактеристики може да предвидат...
Датум: 02 окт 2012

Говорот на нозете според Плејбој

Краток водич за освојување на девојки...

Зошто мажите стапуваат во брак кога не се вљубени?

Едно од новите истражувања покажува дека дури 25% од мажите би се согласиле на брак иако не се вљубени...
Датум: 27 сеп 2012
, Автор:

Прашања кои треба да си ги поставите пред да ја прекинете врската

После многу кавги и неслога помислувате дека прекинувањето на врската е единствено решение? Не брзајте со донесување на вакви одлуки...
Датум: 26 сеп 2012
, Автор:

4 витамини за поквалитетен секс

Проверете кои витамини го подобруваат сексот, а ја намалуваат потребата од алкохол и од цигари.
Датум: 25 сеп 2012
, Автор:

Дали постои емоционално неверство?

Многумина неверството го сфаќаат како предавство на партнерот. Но дали под изневерување спаѓа само физички контакт и секс? Дали постои и емоционално неверство и дали е еднакво како и она физичкото?
Датум: 20 сеп 2012
, Автор:

Што треба да знаеме за момците?

Можеби не се толку плитки колку што мислиме, можеби не е сè до облините и физичката привлечност и можеби и нашите „мачо“ момци сакаат понекогаш да бидат разгалени...
Датум: 13 сеп 2012
, Автор:

Фенг шуи совети за поголема страст во спалната соба

Доколку немате добар љубовен живот, познавачите на фенг шуи вештината, тврдат дека тоа можете да го поправите со реорганизација на вашиот дом.

Љубовта е страшна: 12 чудни фобии кои никој не ги очекува од својот партнер

Несекојдневни фобии кои истовремено ќе ве изненадат и замислат.

Правила за раскинување

Сите знаеме дека раскинувањето никогаш не е лесно. Но, како и сè друго, така и тоа си има свои правила. Ако веќе претчувствувате дека се ближи крајот на врската, обидете се да се придржувате до следниве правила.
Датум: 06 сеп 2012